BIO

 

Agnieszka WOLSKA

rzeźbiarka i architekt

Urodzona w 1985 w Zielonej Górze. W latach 2005-2010 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na wydziale Malarstwa i Rzeźby. Obroniony w 2010 roku dyplom z rzeźby rozszedł się dużym hukiem w mediach z powodu nie ukrytej nagości realistycznych przedstawień dwojga atletów. Dziś trzy metrowa rzeźba, stoi w Zielonej Górze i już nie gorszy.

W latach 2008-2013 studiowała na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Architektury, specjalizacja: Ochrona Zabytków. W swojej pracy zajmuje się tradycyjnymi technikami jak rzeźba w kamieniu, drewnie, metalu, żywicach sztucznych, odlewnictwo, ale również używa drukarek 3d, cnc, laser, skaner 3d.

Z wewnętrznej potrzeby organizatorka i działaczka, z pasji rzeźbiarka, z potrzeby architekt, z doskoku konserwator zabytków, bywa i malarką. Fascynuje ją człowiek i jego ciało, przestrzeń w jakiej żyjemy i możliwości jej zmiany, materiały z jakich się tworzy zarówno pomniki jak i budynki oraz ich relacje między sobą. Od 2013 do 2016 studentka na studiach doktoranckich na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Architektury.